Debilatory

Musi panować kompromis

Dodany: 2019-04-13 17:02:42 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Kompromis – metoda rozwiązania konfliktu, oznaczająca wspólne stanowisko, możliwe do przyjęcia dla stron negocjujących. Wbrew obiegowej opinii kompromis nie jest optymalnym rozwiązaniem konfliktu, ponieważ oznacza konieczność rezygnacji z części interesów każdej ze stron. Taki idealny sposób radzenia sobie z konfliktem stanowi współpraca. Kompromis może być także synonimem oportunizmu, jeżeli jest osiągany kosztem wartości lub celów nadrzędnych dla procesu osiągania porozumienia.

Zaloguj się, by ocenić! (0)

Jak na bal

Dodany: 2019-04-13 17:05:32 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Bal (z łac. ballare – tańczyć) – zabawa taneczna, zazwyczaj o poważnym charakterze. Bale najczęściej organizuje się w okresie karnawału. Odbywają się wieczorem i mogą trwać do późnych godzin nocnych, a ich większą część stanowi taniec towarzyski.

Wyróżnia się wiele rodzajów takich imprez, m.in.:

bal kostiumowy i maskowy, zwany także maskaradą[2],
bal charytatywny,
bal debiutantów.

Zaloguj się, by ocenić! (0)

Miłośnik sportów ekstremalnych

Dodany: 2019-04-13 17:08:04 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Sporty ekstremalne - w potocznym rozumieniu sporty, których uprawianie wiąże się z większym ryzykiem niż w innych dyscyplinach. Zazwyczaj wymagają ponadprzeciętnych zdolności fizycznych lub psychicznych oraz odpowiedniego przygotowania. Według definicji Słownika Języka Polskiego są to sporty uprawiane w trudnych warunkach.

Joe Tomlinson w Encyklopedii Sportów Ekstremalnych, wydanej w 1997 roku zalicza do takich sportów: BASE jumping, Bungee Jumping, balonotniarstwo, skoki spadochronowe, spacery na linie, skysurfing, lotniarstwo kaskaderskie, lotniarstwo, skoki i loty narciarskie, wolne skoki z samolotu, szybownictwo, windsurfing, wolne nurkowanie (free diving), pływanie długodystansowe, regaty żeglarskie (dookoła świata, oceaniczne), nurkowanie z akwalungiem, surfing, kajakarstwo górskie, jazda wodna boso, skutery wodne, wyścigi łodzi motorowych, snorkling, żeglarstwo szybkie, wakeboarding, rajdy przygodowe, speleologia, rower górski, żeglarstwo na lądzie i lodzie, snowboard, speed biking, snowschoeing (rakiety śnieżne), speedskiing, wspinaczka, jazda na BMX, motocross, street luge, mountain boarding.

Zaloguj się, by ocenić! (0)

Nie śpij na rybach

Dodany: 2019-04-13 17:09:55 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Wędkarstwo – rodzaj hobby, zajęcia rekreacyjnego i sportu, polegający na łowieniu ryb na wędkę.

Wyróżnia się sześć rodzajów wędkarstwa – w każdym z nich używa się innej, odpowiedniej metody wędkowania i przystosowanej do wybranej techniki łowienia wędki:

wędkarstwo morskie,
wędkarstwo muchowe,
wędkarstwo podlodowe,
wędkarstwo spinningowe,
wędkarstwo spławikowo-gruntowe,
trolling.
W niektórych krajach wędkarz powinien posługiwać się sprzętem o określonych parametrach oraz posiadać licencję (w Polsce jest to karta wędkarska).

Zaloguj się, by ocenić! (0)

Babę zesłał Bóg

Dodany: 2019-04-13 17:12:06 przez as wywiadu | Skomentuj ()

baba – akuszerka, również „babka”
baba (babka) – ciasto upieczone w formie w kształcie zbliżonym do odwróconego stożka ściętego, często z tzw. kominem w środku; przykład: baba wielkanocna
Baba – w hindi znaczy Ojciec i jest często stosowanym tytułem w Indiach. Również w złożeniach np. Babadźi
Baba – bogini w mitologii sumeryjskiej
Baba czyli po prostu kobieta

Zaloguj się, by ocenić! (0)

Idź do strony:

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie zapisywane na urządzeniu końcowym w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystanie plików cookie, zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK, rozumiem