Debilatory

Szczęściarz

Dodany: 2019-04-13 17:26:31 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Szczęściarz
1. osoba mająca szczęście; człowiek, któremu sprzyja los;
2. ten, kto liczy na szczęśliwy zbieg okoliczności

Zaloguj się, by ocenić! (0)

Wiosna czas miłości

Dodany: 2019-04-13 17:29:24 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Miłość – uczucie, typ relacji międzyludzkich, zachowań, postaw. Często jest inspiracją dla dzieł literackich lub malarstwa. Stanowi ważny aspekt psychologii, filozofii i religii. Rzeczownik miłość w tekstach z XIV i XV wieku miał znaczenie „litość, miłosierdzie”, które równolegle występowało do sensu „łaskawość, łaska, przychylność”. Wyraz pochodzi od prasłowiańskiego słowa milostь, którego sens ogólnosłowiański to ‘litość’. Ta dawna forma z kolei pochodzi od imiesłowu miły czasownika mijać. Pierwotnie zadiektywizowany miły oznaczał „godnego litości”, a czasownik mijać w swej danej postaci mei niósł sens „mijać kogoś; przechodzić, nie atakując”. Zatem dawny miły, czyli meilos to taki, którego „można minąć (spokojnie); przejść obok, nie dobywając broni”

Zaloguj się, by ocenić! (0)

Dlaczego boli mnie głowa?

Dodany: 2019-04-14 09:20:05 przez as wywiadu | Skomentuj ()

PRZYCZYNY BÓLU GŁOWY
Do najczęstszych przyczyn bólów głowy należą:
zmęczenie,
wyczerpanie psychiczne,
problemy z krążeniem mózgowym,
zmiany naczyniowe,
czasem zaburzona przemiana materii,
schorzenia innych narządów organizmu, w obrębie czaszki lub w jej sąsiedztwie (np. zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok przynosowych).

Zaloguj się, by ocenić! (1)

Sprzedam mężczyznę

Dodany: 2019-04-14 09:28:28 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Mężczyzna – jeden z dwóch modeli człowieka. Wyróżnia się ogólną nieprzytulnością, niechęcią do kooperacji, chropowatością oraz nadmierną sennością. Mężczyzna odżywia się piwem i chipsami, jego okres godowy trwa przez cały rok i składa się z licznych ultrakrótkich incydentów. Ożywia się na bardzo krótko, przerywając letarg, jeżeli zaobserwuje drugi model człowieka – kobietę w wieku rębnym, z którym jest w pełni kompatybilny, dzięki wykorzystaniu przeciwstawnych części kontaktujących się.

Zaloguj się, by ocenić! (1)

W Kanie Galilejskiej

Dodany: 2019-04-14 09:29:57 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Chociaż różne współczesne miejscowości pretendują do miana ewangelicznej Kany, tradycja chrześcijańska utożsamia biblijną Kanę z miejscowością Kefar Kanna w północnym Izraelu. To w Kefar Kannie znajduje się sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa, którym opiekują się franciszkanie z Kustodii Ziemi Świętej.

Zaloguj się, by ocenić! (1)

Idź do strony:

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie zapisywane na urządzeniu końcowym w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystanie plików cookie, zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK, rozumiem