Debilatory

Kraina rozkoszy

Dodany: 2019-04-17 10:06:38 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Kraina – część państwa, obszar stanowiący pewną całość pod względem geograficznym, historycznym lub etnicznym.

Zaloguj się, by ocenić! (0)

Gatunek węża

Dodany: 2019-04-17 09:01:27 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Węże (Serpentes) – podrząd gadów z rzędu łuskonośnych. Charakteryzują się wydłużonym, beznogim ciałem i aparatem szczękowym umożliwiającym niezwykle szerokie rozwarcie szczęk, a co za tym idzie połykanie ofiar w całości, brakiem błony bębenkowej i ucha środkowego. Liczba kręgów, które mają (podobnie jak u waranów) dodatkowe powierzchnie stawowe, może sięgać 400. Węże (jadowite i właściwe) mają tylko jedno (prawe) płuco (dusiciele mają dwa), wydłużoną wątrobę, nerki ułożone jedna za drugą.

Zaloguj się, by ocenić! (0)

Aby skusić kobietę

Dodany: 2019-04-14 17:40:20 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Kuszenie – rodzaj oddziaływania, które ma skłonić kogoś do zrobienia czegoś złego.

W rozumieniu chrześcijańskim jest to działanie Szatana, mające na celu zagubienie człowieka, zamazanie prawdy w jego sercu i zmniejszenie dostępu łask Ducha Świętego do człowieka. Grozi upadkiem i zaprzeczeniem Bożej miłości, czyli grzechem.

Choć w języku potocznym kuszenie kojarzy się niemal wyłącznie z nakłanianiem do zła przez kusiciela, pierwotny sens biblijny tego słowa oznacza także poddawanie kogoś próbie.

Zaloguj się, by ocenić! (0)

Pomyliłam pedał gazu z pedałem hamulca

Dodany: 2019-04-14 10:18:46 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Kierowca – osoba uprawniona do kierowania pojazdem silnikowym lub motorowerem

Zaloguj się, by ocenić! (1)

W Kanie Galilejskiej

Dodany: 2019-04-14 09:29:57 przez as wywiadu | Skomentuj ()

Chociaż różne współczesne miejscowości pretendują do miana ewangelicznej Kany, tradycja chrześcijańska utożsamia biblijną Kanę z miejscowością Kefar Kanna w północnym Izraelu. To w Kefar Kannie znajduje się sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa, którym opiekują się franciszkanie z Kustodii Ziemi Świętej.

Zaloguj się, by ocenić! (1)

Idź do strony:

Ten serwis wykorzystuje pliki cookie zapisywane na urządzeniu końcowym w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystanie plików cookie, zmień ustawienia swojej przeglądarki. OK, rozumiem